Köpek ilanlarıBorder Collie kategorisinde 23 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Border Collie Irkı hakkında bilgiler

Border collie, İngiltere-İskoçya sınırında yaklaşık 300 yıldır koyun çobanı köpeği olarak kullanılan en farklı bir collie ırkı. En zeki ırklardan biri kabul edilen border collie yetenek yarışmalarında da çok başarılıdır. 

Ortalama yaşam süresi: 10–17 yıl

Mizaç: Israrcı, Zeki, Enerjik, Duyarlı, Atik, Hevesli

Renkler: Beyaz, Siyah, Mavi, Blue Merle, Kırmızı Merle, Lila, DAHA FAZLA

Boy: Erkek: 48–56 cm, Dişi: 46–53 cm

Kilo: Erkek: 14–20 kg, Dişi: 12–19 kg

Kariyerine başladığı yer: Birleşik Krallık, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Galler

Border collie fiyatları belirlenirken her köpek ırkında olduğu gibi safkan olup olmamasına ırkının özelliklerini taşıyor olmasına bakılmaktadır. Belirttiğimiz gibi en büyük özelliği zekası olan bu sevimli köpekler sizleri de kendine hayran bırakabilir. Yetenek sizsiniz TÜRKİYE yarışmasında birinci olan köpeğinde Border collie ırkı olduğunu hatırlatmak da fayda var. İlk kez köpek bakacak olan kişilerin bu ırkı tercih etmeleri doğru bir karar olacakdır. Hem eğitimi konusunda sıkıntı çekmeyecek hemde size mükemmel bir dost olacağından şüpheniz olmasın. Eğitim konusunda biraz abartıp neredeyse ev işlerinde sizlere yardımcı olabilecek kapasiteye sahip olan bir ırkdan bahsediyoruz.

Sizlerde bu müthiş zeki köpek ırkı olan Border collie sahiplenmek istiyorsanız ; https://www.binbirkopek.com/7013/border-collie 

 

border collie fiyatları