Köpek ilanlarıSamoyed kategorisinde 20 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Samoyed ırkı köpekler, normalde isimlerini kuzey Sibirya'da yaşayan Samoyed halkından almaktadır. Yumoş gibi ve uzun kar beyaz tüyleri bunun yanı sıra samoyed yavruları ve yetişkinlerinin de en güzel özellikleri  sevimli gülümseyen yüz yapısı ile bilinmektedirler. Türkiye'de belli bir köpek sever tarafından bilinen bu ırk çok fazla meşhur olmasada, Türkiye'deki takipçileri oldukça fazladır. Samoyed ırkı , FCI tarafından tanınan ve orta büyüklükde İskandinav köpek ırkıdır. Cins, Sibirya bölgesinde samoyed halkı tarafından kullanılan köpeklerden kaynaklanmıştır. Samoyed sahiplenmek isteyen kişilerin bilmesi gereken bir diğer konu ise Samoyed fiyatları. Samoyed yavru fiyatları internette lisanslı ve profesyonel üreticilere danışarak öğrenilebilir. Sayfamızda Profesyonel Üretim çiftlikleri ve lisasnlı kurumlar aracılığıyla Satılık samoyed fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Samoyed ırkı için en doğru adresde olduğunuzu söyleyebilir ve Samoyed ırkı hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
Samoyed ırkı kaç yıl yaşar : 12 ila 14 yıl
Samoyed ırkı karakteri : Canlı, inatçı, girişken, oynak, odaklanmış, arkadaş canlısı
Samoyed Fiziki özellikleri Boy : Dişi : 48-53 cm, erkek: 53-60 cm
Samoyed Kilo : Dişi: 16–20 kg, erkek: 20–30 kg
Samoyed Renkleri : beyaz, bisküvili beyaz, krema
Samoyed Kökeni : Sibirya , Rusya

Samoyed ırkı köpeklerin kökeni batı Sibirya olarak bilinmektedir. Samoyed ırkı bilinene göre Dünya’ya Sibirya'dan yayılmıştır. Uzun yıllar boyunca kızak çekerek sahiplerine yardımcı oldukları ve iş alanında yardımcı olarak yetiştirildikleri gerçeği göz ardı edilemez bu sebeple tam bir iş köpeği diyebiliriz. Bu sebeple Samoyed ırkı köpekler için egzersiz ve oyunlar oldukça önemlidir. Özgür olmayı severler ve rahat hareket alanı isteyen bir köpek ırkıdır.

Başlıktan da anlayacağınız gibi Samoyed ırkı köpeklere bakan insanlar ilk öncelikle köpeğin çok fazla güzel olduğunu düşünmektedir. Aynı zamanda oldukça kibar ve asil bir köpektir, insanlarla çok iyi anlaşabilir. Yeterli seviye de egzersiz yaptırılırsa eğer ailesi ile ev içerisinde mutlu bir yaşam sürebilir. Serin ortamlarda yaşamak isteyecektir. Görüntüsü çok güzel olduğu için son zamanlarda daha fazla popülerleşmeye başlamıştır. Ancak bir Samoyed ırkı köpek sahiplenmeden önce onun sizin yaşamınıza uyumlu ya da uyumsuz olduğundan emin olmalısınız.

Ek olarak bahsetmek gerekirse Samoyed ırkı köpeklerin avlanmayı severler ve iç güdüleri yüksekdir. Avlanma oyunları ile samoyed ırkı bir yavrunuz var ise hoş vakit geçirebilirsiniz. Erkek köpeklerle arası iyi olduğu söylenemez, sebebine gelirsek diğer erkek köpeklere karşı liderlik tavrı sergiler ve liderliğini kabul etmeyen köpeklerle kavga etmek isteyebilir. Dişi Samoyed’ler erkeklere göre daha uyumludur. Çocuklarla olan ilişkileri gerçekten üst seviyededir tek beklentileri saygıdır sonrasında çok iyi arkadaş olacaktır. Samoyed ırkı sahiplendiyseniz eğer eğitim konusu sizler için oldukça önemlidir. Köpek eğitimi yapılarak hem yavrunuz hemde sizin için mutlu bir gelecek olacakdır.