Köpek ilanlarıSamoyed kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Samoyed

Samoyed, adını kuzey Sibirya'da yaşayan Samoyedlerden almaktadır. Uzun beyaz tüyleri ve gülen yüz yapısı ile tanınırlar.. Türkiye'de belli bir köpek sever tarafından bilinen bu ırk çok fazla meşhur olmasada, Türkiye'deki takipçileri oldukça fazladır. Samoyed ırkı , FCI tarafından tanınan ve orta büyüklükde İskandinav köpek ırkıdır. Cins, Sibirya bölgesinde samoyed halkı tarafından kullanılan köpeklerden kaynaklanmıştır. Samoyed sahiplenmek isteyen kişilerin bilmesi gereken bir diğer konu ise Samoyed fiyatları. Samoyed yavru fiyatları internette lisanslı ve profesyonel üreticilere danışarak öğrenilebilir. Sayfamızda Profesyonel Üretim çiftlikleri ve lisasnlı kurumlar aracılığıyla Satılık samoyed fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Samoyed ırkı için en doğru adresde olduğunuzu söyleyebilir ve Samoyed ırkı hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Samoyed ırkı kaç yıl yaşar : 12 ila 14 yıl

Samoyed ırkı karakteri : Canlı, inatçı, girişken, oynak, odaklanmış, arkadaş canlısı

Samoyed Fiziki özellikleri Boy : Dişi : 48-53 cm, erkek: 53-60 cm

Samoyed Kilo : Dişi: 16–20 kg, erkek: 20–30 kg

Samoyed Renkleri : beyaz, bisküvili beyaz, krema

Samoyed Kökeni : Sibirya , Rusya

Samoyed ırkı köpeklerin kökeni batı Sibirya olarak bilinmektedir. Samoyed ırkı bilinene göre Dünya’ya Sibirya'dan yayılmıştır. Uzun yıllar boyunca kızak çekerek sahiplerine yardımcı oldukları ve iş alanında yardımcı olarak yetiştirildikleri gerçeği göz ardı edilemez bu sebeple tam bir iş köpeği diyebiliriz. Bu sebeple Samoyed ırkı köpekler için egzersiz ve oyunlar oldukça önemlidir. Özgür olmayı severler ve rahat hareket alanı isteyen bir köpek ırkıdır.

Başlıktan da anlayacağınız gibi Samoyed ırkı köpeklere bakan insanlar ilk öncelikle köpeğin çok fazla güzel olduğunu düşünmektedir. Aynı zamanda oldukça kibar ve asil bir köpektir, insanlarla çok iyi anlaşabilir. Yeterli seviye de egzersiz yaptırılırsa eğer ailesi ile ev içerisinde mutlu bir yaşam sürebilir. Serin ortamlarda yaşamak isteyecektir. Görüntüsü çok güzel olduğu için son zamanlarda daha fazla popülerleşmeye başlamıştır. Ancak bir Samoyed ırkı köpek sahiplenmeden önce onun sizin yaşamınıza uyumlu ya da uyumsuz olduğundan emin olmalısınız.

Ek olarak bahsetmek gerekirse Samoyed ırkı köpeklerin avlanmayı severler ve iç güdüleri yüksekdir. Avlanma oyunları ile samoyed ırkı bir yavrunuz var ise hoş vakit geçirebilirsiniz. Erkek köpeklerle arası iyi olduğu söylenemez, sebebine gelirsek diğer erkek köpeklere karşı liderlik tavrı sergiler ve liderliğini kabul etmeyen köpeklerle kavga etmek isteyebilir. Dişi Samoyed’ler erkeklere göre daha uyumludur. Çocuklarla olan ilişkileri gerçekten üst seviyededir tek beklentileri saygıdır sonrasında çok iyi arkadaş olacaktır. Samoyed ırkı sahiplendiyseniz eğer eğitim konusu sizler için oldukça önemlidir. Köpek eğitimi yapılarak hem yavrunuz hemde sizin için mutlu bir gelecek olacakdır.

Samoyed fiyatları

Samoyed yavrusu son zamanlarda oldukça popüler olmuş bir köpek ırkıdır. Samoyed sahiplenmek isteyenler direk üreticilerden yada petshoplardan sayfamızdaki samoyed ilanları sayesinde fikir edinebilirsiniz. Ortalama bir samoyed yavrusu fiyatı 3.000 TL den başlamaktadır. Samoyed fiyatları şecere durumuna göre artış göstermektedir. Şecere olan samoyed yavrusu 7.000 TL gibi rakamlara kadar ulaşabilmektedir. Sizler de samoyed yavrusu sahiplenmek istiyorsanız öncelikle sahipleneceğiniz kişilerin belgelerini isteyin ve yavruyu birebir görmeden kimseye ön ödeme yapmayınız. 

magnet Kadın giyim