Köpek ilanlarıMaltese Terrier kategorisinde 61 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltese Terrier ırkı hakkında genel bilgiler

Evinize yeni bir üye almaya hazırlanıyorsanız ve bu yeni üyenin minik bir Malta Teriyeri olmasına karar verdiyseniz, onu eve getirmeden önce, Maltese Terrier özellikleri, mizacı ve köpeğin doğası ve davranışıyla ilgili temel ayrıntıları bilmeniz gerekir. Çünkü tıpkı ailenizin diğer üyeleri ile birlikte yaşamak gibi, onunlada bir evde yaşarken minik dostunuzun da sizin gibi mutlu olması gerekir. Bu nedenle sorumluluğunu alacağınız bir canlının, onu eve alıp sonradan bırakmak yerine önceden sizin yaşamınızla uyuşup uyuşmadığını mutlaka araştırın. Böylece ileride onu bırakıp üzmek zorunda kalmazsınız.

Maltese Terrier Özellikleri

  • Küçük ırkları daha çok seviyorsanız,
  • İnsanlarla ve diğer hayvanlarla kibar olan köpekleri tercih ediyorsanız,
  • Az tüy döken bir cins istiyorsanız, (alerjisi olanlar için genellikle iyi bir seçimdir)

Maltese Terrier sizin için iyi bir seçim olacaktır.

  • Kırılgan ve aşırı hassas bir cins, (aşağıda ayrıntılı açıklamasını okuyabilirsiniz)
  • Güvenliklerini korumanız gereken oyuncak ırklarla yürümeniz gereken ince hat, aynı zamanda dört ayak üzerinde durmalarını ve iyi davranmalarını gerektirir.
  • Çok fazla yalnız bırakıldığında “ayrılık kaygısı” psikolojisine girebilir,
  • Sık sık fırçalama ve taranma, düzenli olarak traş ihtiyacı var.

Eğer bu ihtiyaçlar ve özellikleri sizin yaşam tarzınızla uyuşmuyorsa, muhtemelen Maltese Terrier sizin için uygun köpek cinsi olmayabilir.

Maltese Terrier Bakımı

Sizler de yakın zaman da Maltese Terrier sahiplenmek gibi bir niyetiniz var ise, Maltese Terrer bakımı ve neler yapmanız gerektiği hakkında bilgilere sahip olmalısınız. Maltese terrier ırkını yakından tanıdığınız zaman malta terrier köpeğinizin bakımını da rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Sık sık fırçalama ve tarama yapılmazsa, Malta Teriyeri’nin tüyleri keçeleşmiş bir şekilde karışabilir. Aslında Malta Teriyeri’nin tüylerinin kısa kesilmesi öneriliyor. Düzenli bakım ile Malta Teriyerleri daima temiz, düzenli ve rahattır, fırçalaması ve yıkanması çok kolaydır. Ve köpeğinizin hayatı boyunca sevimli bir köpek yavrusu gibi görünmesini sağlar!

Maltese Terrier ve Eğitim

Soğuk veya yağışlı bir iklimde yaşıyorsanız, muhtemelen eğitimleri zor olacaktır çünkü bu köpek cinsleri soğuk ve nemli havaları hiç sevmezler. Maltese Terrier özellikleri bakımında eğitime ihtiyaç duyan bir tür olduğu için tuvalet eğitimi için özellikle kapalı bir lazımlık alanı şiddetle tavsiye edilir. Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız, özellikle küçük bir köpek kapısı çok faydalı olacaktır. Böylece çocuğunuz küçük tuvalet dürtüsünü hissettiği anda dışarıda koşabilir.

Bir köpeğin eğitilmesi sabır ve bilgi gerektirir, bu konuda daha detaylı bilgiler almak için köpek eğitimi yazımızı da okuyun.

Maltese terrier sağlık problemleri

Maltese terrier bakan aileler ve kişiler genellikle kronik alerjilerden oluşan kaşıntılı cilt rahatsızlıklarından şikayetçidir. Sürekli kaşıma isteği maltese terrier yavrunuzu rahatsız edebilir. Ayrıca, cerrahi operasyon gerektiren diz eklemi rahatsızlığına eğilimlidirler. Malta Teriyerler’indeki diğer sağlık sorunları, körlüğe, mesane taşlarına, kalp hastalıklarına ve epilepsiye yol açabilecek göz hastalıkları da gözlemlenebilmektedir. Bu tür durumlarda tam teşekküllü bir veterinere danışarak hareket etmeniz önerilmektedir.

Maltese Terrier Özellikleri ve Karakteri

Maltese terrier karakter olarak Uysal diyebiliriz. Maltese terrier tatlı bir karakteri olan zarif bir ruhu vardır. Maltese terrier evde bakıln süs köpekleri başında gelmektedir. Genel olarak maltese terrier karakteri uysal ve sevecen bir ırk diyebiliriz.

Maltese terrier Canlı ve hareketlidir

Maltese Terrier cinsi köpeklerin enerji seviyesi, bir ömür boyu sürer. Gençliğinde canlı ve eğlenceli olmasına rağmen, yetişkin yıllarında da enerji doludur.

Maltese terrier ırkı Oyun Meraklısıdır

Maltese Terrier özellikleri arasında oyun merakından çabucak tanıyacağınız bariz bir mizacı vardır. Bu cins köpekler birçok zeki oyundan hoşlanırlar.

Malta Terrier, oyuncu olarak bilinen ırkların en naziklerinden biri olarak kabul edilir ve çocuklarla oynamayı sever. Aynı zamanda güvenilir olarak da bilinir, bu da çocuğunuzun köpeğin etrafında güvende olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, Maltese Terrier cinsinin küçüklüğü nedeniyle, kaza sonucu herhangi bir yaralanmayı önlemek için çocuklara köpekle nasıl oynanacakları öğretilmelidir.

Maltese terrier fiyatları

Maltese terrier fiyatları yada malta teriyer fiyatları merak eden ziyaretçilerimiz için ortalam bir maltese fiyatları araştırmamızda 5.000 TL ile 10.000 TL arası rakamlar karşımıza çıkmaktadır. Safkan bir maltese terrier fiyatı 5.000 TL den başlar şecere belgesi olanlar 10.000 TL gibi rakamları bulmaktadır. Şecereli maltese terrier yavrusu isteyenler biraz daha yüksek rakamları gözden çıkarabilmelidir.